Зміст
Оскільки весь досвід пережити складно (чи й неможливо), корисно знати та розуміти досвід Вакансія Technical Project Manager/Business Analyst інших людей, твоїх колег. Через читання літератури, відвідування конференцій, спілкування отримувати його дуже круто. Я в самій індустрії десь 12.5 років (до того в мене був «начальник КТВ»), перші 2.5 роки у Вінниці. Там проджект-менеджерами були — вчорашній лід 28 років і взагалі двоє на той час зубрів індустрії, чоловік і жінка 37 і 35 років відповідно. Щодо найцікавішого проєкту, з яким я працював, — це був величезний well-funded стартап, маркетингова платформа, пов’язана з екоактивностями. Цей американський стартап мав амбітну мету — поліпшити ситуацію із сортуванням сміття, змінити поведінку людей у цьому плані.
- Усе решта — Jira, управління ризиками, складання графіків, чартів тощо — другорядне.
- Час від часу проводжу мітинги сам на сам з кожною людиною з команди, а також раз на два тижні обов’язково спілкуюся з клієнтом.
- РМ має читати багато фахової літератури, проходити курси, бувати на конференціях, спілкуватися з іншими людьми з цієї сфери.
- Project Manager має не просто ставити завдання команді та вказувати дедлайн, але й допомагати, підтримувати, мотивувати, а деколи і відстоювати інтереси виконавця перед замовником.
Професія Project Manager: варіанти росту та можливості кар’єри
Часто фахівці з суміжних сфер, які мають досвід управління проєктами, починають претендувати на подібні ролі в ІТ. Але схожість з іншими керівниками проєктів полягає лише в менеджерських компетенціях. Також, деякі переходять на позиції Delivery Manager або Product Manager, де вони спеціалізуються на управлінні постачанням або виробництвом продуктів, відповідно. Project Manager завжди несе відповідальність перед командою, замовниками та компанією. Він повинен бути стресостійким, оскільки управління проєктами часто потребує вирішення непередбачуваних ситуацій та стресових обставин. Гнучкість та здатність до змін допомагають керувати ризиками та швидко адаптуватися під нові умови.
Невід’ємні Hard Skills для професійного Project Manager в ІТ-галузі
Що це за робота і як стати Project Manager, розповідає Юлія Мазур, Project Manager у GlobalLogic, що сама свого часу була світчеркою, але вже 4 роки працює менеджеркою проєктів в ІТ. PM може працювати як вже з наявною командою потрібних фахівців, так і наймати додаткових спеціалістів — in-house працівників чи фрилансерів. Для цього він робить запит HR-менеджеру та контролює процес пошуку кандидатів.
Різниця між Project Manager та Product Manager
На цьому етапі ми аналізуємо та описуємо обсяг робіт, оцінюємо терміни виконання, вартість роботи, трудовитрати та можливі ризики. Вміти завершувати проект та формувати підсумкову документацію. Формувати команду та планувати людські ресурси, вміти працювати з конфліктами. Розуміти фундаментальні засади проектного менеджменту та вимоги бізнесу. Хороший PM найперше має допомагати команді досягати результату, вирішувати проблеми, а не роздавати накази.
А над чим працює проджект-менеджер ІТ-компанії?
Вчителі вкладають душу в своїх студентів, заохочуючи навчатися і розвиватися у сфері ІТ. Вчителі завжди допоможуть навіть поза навчанням якщо щось не зрозуміло. Курс IT Project Manager розроблений для тих, хто прагне розпочати кар’єру в управлінні IT-проєктами або поглибити свої навички в цій області.
Порада для світчерів наостанок
Продовжуючи, ви приймаєте правила сайту та політику конфіденційності. Якщо хочеш бути більш цінним фахівцем на ринку, без знання мови не обійтися. Та особливо важлива повага до людей — насамперед до команди. Мені подобається розбиратися в складних ситуаціях, розв’язувати різноманітні задачі, спілкуватися з людьми, планувати.
Заявку на новежиття айтішникадоставленодо штабу SOURCE iT
На основі попереднього аналізу вакансій складіть персональний план дій. Наприклад, якщо у вас недостатній рівень англійської – почніть проходити курси. Не вистачає технічних знань – знайдіть релевантні матеріали в інтернеті тощо.
Перелік завдань дуже великий, та проєктний менеджер може сам визначати, що робити, що делегувати, чого навчити команду, а що вивчити додатково самому. Починаючи з огляду IT-індустрії та введення в життєвий цикл розробки програмного забезпечення (SDLC), Ви дізнаєтесь про фундаментальні засади управління проєктами. Детально вивчите класичну Waterfall модель і порівняєте її з більш гнучкими підходами, такими як Agile та Scrum. Таким чином, ви отримаєте повноцінне розуміння того, як саме будується робота в компаніях з розробки й будете відчувати себе більш впевнено на співбесідах. Цей веб-сайт використовує файли cookie для персоналізації контенту та реклами та забезпечення найкращого досвіду для користувачів. Ви можете дізнатися більше про нашу політику конфіденційності та файлів cookie.
Обидва спеціалісти займаються розвитком продукту, тісно співпрацюють з командами та мають великий рівень відповідальності. Проте насправді це дві відмінні професії зі своїми власними нюансами та потребою у різних навичках. Я б порадила спочатку послухати доповіді або вебінари людей, які вже працюють у цій сфері, щоб зрозуміти, чи роль проджект-менеджера — це справді те, що вам підходить.
Базові технічні знання ‒ щоб керувати процесом розробки, він має розуміти її життєвий цикл; розбиратися в технологіях, з якими працює команда. До неї входять план проєкту, техзавдання, структура роботи та документи щодо її оцінки. У контексті hard skills менеджер проєкту має бути універсальним спеціалістом і володіти широким переліком знань та інструментів. А також мати досвід з sw&hw трафік-генераторами (scapy, snappi, IXIA); з опенсорс-проєктами та відкритими технологіями SONiC, SAI, DASH, Linux.
Нова робота чи посада – це завжди дуже велика відповідальність. Особливо якщо мова йде про менеджерську позицію, адже вона передбачає не тільки демонстрацію глибоких профільних знань, але й уміння комунікувати з командою та організовувати робочий … Зверніть увагу, що такі ролі як Agile-коуч і Portfolio-менеджер потребують більше практичного досвіду саме в ІТ-сфері, ніж посада менеджера проєктів.
Клієнт спілкується з командою прямо, спеціалісти задоволені, клієнт задоволений — все чудово. Я долучаюся тоді, коли щось не так, і допомагаю розв’язати проблему. Зазвичай бізнес хоче закінчити проєкт набагато раніше, зробити все швидше, тому далі відбувається «етап торгів». Я розумію потреби бізнесу і розумію інженерів — вони хочуть зробити якісний продукт, однак не овертаймити. На етапі «торгів» ми думаємо, де можна «стиснутися» — оптимізувати, трохи спростити архітектуру.
Тест досить швидкий, складається з 25 запитань, його проходження займе 5–10 хвилин. А розібратися в рівнях можна по відео української мережі шкіл англійської Green Forest. Senior PM — людина, яка працює зі складними проєктами та великими командами. Зазвичай вони відповідають за стратегічне планування та бізнес-цілі.
Наприклад, з проєктом працює кілька команд з Індії, колектив з Білорусі чи Росії, наша команда з України та ще є команди в Британії чи у Штатах. Після завершення основної розробки йде етап фінального тестування (звісно, проміжне тестування є у кожному спринті). Якщо вже є реальні користувачі продукту (наприклад, ми розробляли його другу версію), є з ким поспілкуватися, то збираємо відгук від них. Опрацьовуємо його, інколи робимо зміни, і випускаємо проєкт у життя. На початку роботи з проєктом моє основне завдання полягає в тому, щоб усі попередньо зібрані вимоги клієнта були узгоджені.
Тож можу сказати, що це великий плюс, але він не є необхідною умовою. Оскільки я працюю в аутсорс-компанії, то паралельно із закінченням попереднього проєкту шукаю новий (веду перемовини щодо нових проєктів, аналізую вимоги). Також рекомендуємо завітати до порталу DOU, де є спеціальний розділ First Job. Тут публікуються вакансії, пропозиції та оголошення від представників ІТ, які шукають талановитих людей без досвіду. Здатність знайти баланс сил у команді, передбачати «вузькі місця» та мінімізувати їх.
Middle PM — фахівець з базовими навичками, що вже пройшов свій шлях в управлінні проєктами, але все ще працює над менш складними проєктами. Це включає план проєкту, технічне завдання, структуру роботи та документи щодо оцінки роботи. Менеджер проєкту повинен не лише давати завдання команді та встановлювати терміни, але й підтримувати, мотивувати та іноді захищати інтереси виконавців перед замовником. Водночас я бачив успішних менеджерів без технічного досвіду.
IT Project Manager — це ключова посада у сфері інформаційних технологій, яка вимагає комбінації технічних, управлінських та комунікативних навичок. Ефективна комунікація ‒ PM має бути комунікабельним, емпатійним, вміти презентувати свої ідеї, переконувати у своїй думці. Знання англійської мови ‒ для роботи з іноземними клієнтами і щоб читати профільні статті.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/