У чому різниця між junior-, middle- і senior-розробниками

Його основне завдання — приймати правильні технологічні рішення, які будуть мінімізувати витрати та приносити користь бізнесу. Досвід роботи дозволяє передбачати проблеми у роботі продукту. Як і в будь-яких інших галузях, у сфері розробки програмного забезпечення існує певна ієрархія спеціалістів за посадами. Швидкість сходження кар’єрними сходинками залежить від технологічних навичок, лідерських та особистих якостей. Частіше за все, компанії використовують власні критерії оцінювання співробітників. Наприклад, в одній компанії це Senior-розробник, а в іншій — ці ж обов’язки виконує Middle.

Middle та Senior в чому різниця

Однак варто пам’ятати, що знання важливі, але це далеко не головна відмінність між розробниками різних рівнів. «Middle» — фахівець, що легко впорається із простими завданнями, вправляється зі складними, але самостійно він не приймає рішення по проєкту. Від нього очікують більший стек технологій, ніж від Junior, наявність портфоліо. SCRUM-майстер – людина, що вибудовує процес роботи команди за гнучкою методологією SCRUM. Стежить за їх тривалістю та виконуваністю, проводить міт-апи, є координатором на зустрічах команди.

Задачи Middle DevOps

34.Яка різниця між чеклістом і тест-кейсами? 35.Наведіть приклад хорошого тест-кейсу. Досить спрощене уявлення про позицію сіньйор. Повидимому автор займався лише ліпленням вареників, тому для нього софтскіли вийшли на передній план. Але якщо треба буде не вареники робити, а наприклад танк, то джуніор лише буде його фарбувати, інтермід складати прості елементи, і лише сіньйор зможе виконати це завдання.

Loyalty is a two-way street, мені подобається думати про себе і компанію як про рівних незалежних агентів. І саме на основі конкретної лояльності компанії як машини до мене як гвинтика я будую свою лояльність до неї. І з часом природно починаю почуватися її частиною. Хоча треба завжди мати на увазі, що ці відносини в більшості аспектів асиметричні, і асиметрія тут не на користь працівника. Розчаровують і PM’и, які не можуть визначити реальний час та ідеальний, не враховують фінансові витрати у плануваннях чи ставляться до людей як до бездушних ресурсів.

15.Що таке Black/Grey/White Box Testing? 17.Що таке Smoke та Sanity тестування і яка між ними різниця? 22.Що таке випробування на основі ризиків?

Кто такой DevOps-инженер

Чим частіше DevOps-інженер стикається з конкретним завданням, тим ефективніше він його вирішуватиме. У цьому блоці розглянемо, як змінюється підхід до завдань у початківців та тих, кого називають Senior DevOps. Для прикладу візьмемо одну https://wizardsdev.com/ з основних технічних навичок — управління конфігурацією. Хтось інтуїтивно відчуває це й професійно працює джуніором у 20, комусь і в 40 доводиться пояснювати певні речі. Що, скажімо, сексизм — це непрофесійно у професійному житті.

  • Цим завданням може займатися і фахівець-початківець, і досвідчений девопс, але підходи до вирішення будуть різними.
  • А у світі розробки немало спеціалістів, які запросто напишуть контролер у наявному коді, але не здатні перемножити дві матриці чи створити з нуля структуру проєкту.
  • Якщо у джуніора немає попереднього досвіду, то на співбесіді оцінюють його потенціал, зокрема знання англійської.
  • Робити це потрібно, починаючи з процесу, в який вносяться зміни, до того, як ця зміна впливає на інші залежні системи.
  • В даному контексті не будемо говорити про мідл – зрозуміло, що вони знаходяться десь між джуніор і сеньйорами, хоч і ближче до других, ніж до перших.
  • Багато хочуть бути архітекторами, але не всі резюме тягнуть на цей рівень.

Дуже цікава, змістовна та  корисна стаття. Допомагає виробити відповідні орієнтири для професіонального зростання. Можете спробувати консалтинг, але для цього доведеться сісти на трактор. Тому для сеньйора hard skills відходять на другий план, на перший план виходять soft skills. І що сеньйорніший сеньйор (Architect, Principal, Lead etc), то важливіші «м’які навички». «Коли» — мається на увазі в роках досвіду (приблизно).

Что не так с этим материалом?

Саме люди з прокачаними «м’якими навичками» обганяють простих технічних пролетарів у кар’єрі. Кожен, хто вважає себе сеньйором, має бути підкованим перемовником. Це написано в частині про зарплати, але ця навичка важлива в усіх сферах професійного життя.

Middle та Senior в чому різниця

Шкода, що рідко хто взагалі вдумливо читає ті натхненні тексти. Дехто зауважить, що спілкуватись із замовником його мовою — це робота Product Owner чи Business Analyst або іншого спеціалізованого менеджера. А я відповім, що кожен Senior має бути трохи PO, трохи BA. Спілкування та розуміння — спільна відповідальність. Це питання не зовсім про те, для кого завдання.

Схожі статті

24.Уявіть, що бізнес-стейкхолдер під час презентації узгодженого функціонала не погоджує рішення та висуває нові вимоги. На зустрічі присутнє керівництво проєкту. Заповнюйте зарплатну анкету DOU25.У вас є mentee рівня Junior.

Джун і мідл потребують активної уваги, часто є part of the problem, not part of a solution. Сеньйору не треба зовнішня координація, бо він сам драйвить процес і стає part of the solution. Сеньйор не потребує значного контролю від менеджерів, він їм навіть допомагає, але потребує і очікує також допомоги і того підходу, що нині називають servant leadership. І це логічно, бо він розбирається в проблемі глибше, детальніше і краще, ніж будь-який менеджер. При цьому, звісно, не виступить і крапля поту на чолі; спеціаліст випромінює впевненість, оптимізм та жагу до нових складних завдань саме у вашій компанії!

С чего начать, чтобы стать айтишником, если вы далеки от IT

«TeamLead» — керівник IT-команди, що добре володіє технічною стороною, бере участь у роботі над архітектурою проєкту, займається рев’ю коду, а також розробкою деяких складних завдань на проєкті. Я вам надав приклад того, що людина може геть не знати про оті ваші фінтіфлюшки під назвою «абсрактний кляс» та «інтрефейс», але чудово вирішувати саме бізнес-задачу. Тут якраз моє нерозуміння IT-ринку України.

Деякі думки відверто дивують, але деякі слушні, і це приємно. Найближчі мені міркування Ковтуна та Кагановського. Вони допомогли зробити текст удвічі довшим і краще сформулювати деякі поняття. Будь-який щабель, як і власне Щабель-Сеньор, може не відповідати своєму рівню за технічними навичками, java розробник вакансії та й навичками взагалі. І зіставити Щабель-Сеньйора та власне людину можна лише за досить довгого періоду роботи з нею в конкретній команді або за детального розбору минулих проєктів. Є те, як уявляє сеньйора оточення — команда, менеджер, рекрутер, СxO, близький або не дуже знайомий.

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *